Puls Biznesu. Zielona gospodarka – IV edycja

przez Anna Boruta

Raport publikowany przez Puls Biznesu podsumowuje działania polskich przedsiębiorstw dążących do gospodarki niskoemisyjnej i neutralnej klimatycznie, oszczędzającej zasoby naturalne, zrównoważonej.

Jak wskazują naukowcy w raporcie IPCC, do 2030 roku musimy obniżyć emisje o połowę, bo mamy wystarczające know-how i narzędzia, by powstrzymać ocieplenie klimatu. Aby to osiągnąć, niezbędne są technologie, infrastruktura, odpowiednia polityka, które zmienią sposób działania biznesu, planowania miast, podróży, a na końcu wpłyną także na styl życia ludzi. 

Wiele przedsiębiorstw już zdaje sobie z tego sprawę. Jak realizują proklimatyczne strategie? Jakie wyzwania napotykają na tej drodze? Jak finansują środowiskowe inwestycje? Na łamach raportu swoimi doświadczeniami i wiedzą dzielą się przedsiębiorcy, którzy wyzwania klimatyczne biorą w swoje ręce i realizują wytyczne zawarte w pakiecie Fit for 55. Wdrażają innowacje, przestawiają się na odnawialne źródła energii, redukują ślad środowiskowy, edukują klientów i kontrahentów. Czynią gospodarkę bardziej zieloną.

 

PRZECZYTAJ RAPORT:

https://images.pb.pl/pdf/3ac9b0a5-32d0-5f49-899e-466a4864d414/zielona-gospodarka-2022.pdf

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania jej wszystkich funkcji. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Polityka prywatności

Polityka prywatności