Microsoft Cloud for Sustainability

przez Anna Boruta

POMAGA OBLICZYĆ ŚLAD WĘGLOWY W ŁAŃCUCHU DOSTAW

Microsoft Cloud for Sustainability to platforma w chmurze, która oblicza emisje w oparciu o automatyczne połączenie danych z innych systemów danych (w chmurze). Platforma prezentuje emisje z zakresu 1, 2 i 3 wg GHG Protocol w czasie rzeczywistym, za pomocą  pulpitów, analiz czy raportów, które można konfigurować, z możliwością określenia wyników dla jednostki biznesowej czy lokalizacji. Struktura platformy jest podobna do Microsoft Power BI (niektóre funkcje wymagają nawet tej licencji) i innych platform w chmurze firmy Microsoft, takich jak Dynamics 365.

Platforma umożliwia obliczanie emisji CO2e poprzez powiązanie danych o paliwie ze wskaźnikami emisji. Domyślnie w narzędziu uwzględnione są wskaźniki amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA), użytkownicy mogą jednak dodawać własne wskaźniki. Platforma zasadniczo koncentruje się wyłącznie na emisjach, a wydajność/osiągnięcia w tym zakresie nie są uwzględnione w podstawowym widoku platformy. Przypisywanie zużycia paliwa do efektywności transportu nie jest więc domyślnie uwzględnione, ale użytkownicy mogą (do pewnego stopnia) dodawać do platformy automatyczne systemy, które to ułatwiają.

Microsoft Cloud for Sustainability koncentruje się na danych pierwotnych dotyczących paliw, dlatego najlepiej zakwalifikować go do kategorii księgowych, bo nie umożliwia alokacji paliwa, w czym specjalizują się pozostałe narzędzia.

WIĘCEJ: microsoft.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania jej wszystkich funkcji. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Polityka prywatności

Polityka prywatności