CarbonCare

przez Anna Boruta

POMAGA OBLICZYĆ, PRZYDZIELIĆ I OPTYMALIZOWAĆ ŚLAD WĘGLOWY W ŁAŃCUCHU DOSTAW

CarbonCare to kalkulator emisji opracowany przy wsparciu Szwajcarskiego Federalnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Podstawę obliczeń stanowi ponad 3,5 miliona efektywnych, realistycznych i często aktualizowanych pomiarów.

Aby obliczyć emisje, należy wskazać miejsce pochodzenia i miejsce docelowe, masę ładunku i rodzaj transportu. Zużycie jest szacowane na podstawie ogólnych założeń dotyczących trasy i współczynnika załadunku, które zostały wyjaśnione na stronie internetowej.

CarbonCare oblicza szacunkowe emisje dla wszystkich rodzajów transportu towarowego, przesyłek towarowych i łańcuchów logistycznych. W celu określenia intensywności emisji stosuje normę EN 16258; na niej także opierają się wskaźniki emisji. Aby określić efektywność transportu lotniczego i drogowego, stosuje się odległość bezpośrednią, a w przypadku transportu wodnego i kolejowego – najkrótszą możliwą do pokonania odległość.

WIĘCEJ: carboncare.org

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania jej wszystkich funkcji. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Polityka prywatności

Polityka prywatności