BIG MILE

przez jbdadm_klimatopedia

BIG MILE – POMAGA OBLICZYĆ. PRZYDZIELIĆ I OPTYMALIZOWAĆ ŚLAD WĘGLOWY W ŁAŃCUCHU DOSTAW

Nazywanie BigMile kalkulatorem, to naszym zdaniem zdecydowanie zbyt mało. Jest to w pełni zautomatyzowane narzędzie do wyliczaniaraportowaniaanalizowania optymalizowania Twoich emisji CO2.

  • Umożliwia przejrzystą wizualizację wydajności Twoich łańcuchów dostaw pod kątem emisji CO2, aż do poziomu pojedynczego klienta.
  • Pomaga obliczyć i przydzielić emisje CO2 na potrzeby obowiązujących (oraz przyszłych) zasad przepisów.
  • Umożliwia alokację CO2 do poziomu pojedynczego klienta/transportu.
  • Pomaga utrzymać się na właściwej ścieżce do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.
  • Pomaga w tworzeniu strategii biznesowej i raportowaniu efektów.

 

PROSTOTA

BigMile sprawia, że żmudna analiza arkuszy kalkulacyjnych Excel to już przeszłość. Za pomocą poręcznego kreatora online tworzysz profil logistyczny – szczegółowy arkusz danych na temat zużycia energii w Twojej organizacji, a następnie przesyłasz swoje dane transportowe, zgodnie z uprzednio wygenerowanym profilem. Kreator jest tak zaprojektowany, by dostosować się do specyfiki Twojej firmy i jakości danych, które aktualnie posiadasz. Dane możesz zaimportować w sposób manualny, choć preferowanym sposobem jest integracja z wykorzystywanymi systemami gromadzenia danych i pełna automatyzacja tego procesu.

Po przesłaniu danych uzyskujesz bezpośredni wgląd w swój ślad węglowy.

WSPÓŁDZIELENIE DANYCH

BigMile to również w pełni zabezpieczona platforma do udostępniania danych. Dzięki temu w prosty sposób przypiszesz emisje do obszarów współpracy z partnerami biznesowymi. Zyskujesz tym samym wiedzę nie tylko na temat tego, co należy poprawić w ramach własnej organizacji, ale również z partnerami i podwykonawcami w łańcuchu dostaw.

CERTYFIKOWANY SYSTEM 

Metoda kalkulacji jest w pełni zautomatyzowana i certyfikowana. Twój audytor może zatem wykonać prosty przegląd analityczny, po którym będziesz mieć certyfikowany ślad. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze. Certyfikowane dane można wykorzystać w raporcie rocznym Twoim i Twojego klienta. Oznacza to, że BigMile zapewni Twoim dostawcom i klientom wgląd w Twoje postępy.

 

SCENARIUSZE „WHAT IF”

Zmiana sposobu, w jaki realizujesz swój transport, to duże zobowiązanie. Zmiana rodzaju samego transportu (zmiana modalna) lub rodzaju paliwa zawsze będzie dużą inwestycją. Warto więc mieć pewność, że dokonujesz najlepszego wyboru. Korzystanie z najnowszej funkcji „scenariuszy” BigMile zapewnia doskonały wgląd w wpływ różnych środków transportu na Twoją firmę. Dzięki funkcji „WHAT IF”, w prosty i przejrzysty sposób stworzysz różne scenariusze, a następnie zdecydujesz który najlepiej Ci odpowiada.

 

WIĘCEJ NA:

Kontakt do polskiego przedstawiciela: https://ecr.pl/bigmile/ 

Strona europejska: https://bigmile.eu/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania jej wszystkich funkcji. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Polityka prywatności

Polityka prywatności