-
Autorzy opublikowanego w minionym tygodniu raportu wskazują trzy „punkty superdźwigni”: stosunkowo tanie lub mało skomplikowane interwencje, które mogą mieć największy wpływ na dekarbonizację światowej gospodarki.
-
Ograniczanie śladu węglowego zależy nie tylko od narzuconych przez ustawodawców regulacji obejmujących znaczących emitentów gazów cieplarnianych czy duże przedsiębiorstwa. Każdy z nas może codziennie podejmować decyzje i działania, które przyczyniają się do mniej negatywnego oddziaływania na środowisko. Dowiedz się, od czego zacząć!
-
Jaki jest wpływ środowiskowy naszego pożywienia? Które produkty mają największy ślad węglowy, a które są najmniejszym obciążeniem dla środowiska?
Podpowiadamy, jakich produktów w diecie należy unikać, chcąc odżywiać się w sposób zrównoważony i bezpieczny dla Ziemi. -
Carbon Border Adjustment Mechanism – to opłata od importu emisji, mechanizm dostosowania cen na granicach Unii Europejskiej z uwzględnieniem emisji CO2. Ma on ustanowić podatek na niektóre importowane produkty, który będzie odzwierciedlać koszty emisji CO2 ponoszone przez producentów europejskich.
-
Jakie zagrożenia dla rynku finansowego stanowią paliwa kopalne i czy można przed nimi chronić system gospodarczy? Czy bańka węglowa (ang. carbon bubble) może spowodować kolejny kryzys finansowy, który wstrząśnie światową gospodarką?
-
GHG Protocol, EB 16258, GLEC, COFRET, CleanCargo – normy i modele obliczeń emisji w transporcie zebrane w jednym miejscu